Dr Kraśnicki Dariusz - badania na Prawo jazdy Kat. C D E taxi
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Świadectwo kwalifikacji Wrocław

Badania na Prawo jazdy Kat. C D E taxi tel: 601 775 123

Nasz gabinet

Dr Kraśnicki Dariusz

Wrocław, ul. Kmicica 3

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Potrzebujesz porady?

Jak dojechać?

Kurs dokształcający dla kierowców ciężarówek kiedy ?

Kurs dokształcający dla kierowców ciężarówek kiedy ?

 

10 września 2010 roku kończą się ostatecznie stare kursy na przewóz rzeczy. Oznacza to, że kierowcy ciężarówek, z prawkiem zrobionym przed 10.09.2008 roku podlegają wyłącznie szkoleniu okresowemu.

 

  • Pierwszą grupą, która już przeszła okresówkę są osoby z prawkiem kategorii C zrobionym jeszcze w latach 70 i początku 80-tych  /do 31 grudnia 1980/.
  • Rok 2010/2011 będzie okresem intensywnych szkoleń okresowych dla kierowców ciężarówek z prawem jazdy kategorii C sprzed 31 grudnia 1995 roku/

W tym momencie, nie będą dla nich ważne stare zielone świadectwa kwalifikacji czy oświadczenia przedsiębiorców o spełnianiu wymagań ustawy o transporcie drogowym.

  • Liczyć się będzie jedynie kod 95 wpisany w prawie jazdy.

W roku 2012 kurs dokształcający dla kierowców ciężarówek /szkolenie okresowe/ zrobią osoby z prawkiem kat. C do 31 grudnia 2000 roku, a do 2014 stopniowo cała reszta.

 

Praktyczne problemy jakie występują w związku z kursami.

  • Orzeczenie lekarskie i psychologiczne musi być z datą po ukończonym kursie, Nawet jeden dzień za wcześnie powoduje, że nie są one ważne i wydział komunikacji je odrzuci !!
  • Nie ma wzoru orzeczenia lekarskiego. To co wyprawiają wydziały komunikacji w całej Polsce woła o pomstę do nieba. Miałem grupę z wydziałów odległych od siebie o 20 km / z jednego województwa/ i wymagania były zupełnie różne!! W jednym chcieli zaświadczenie z Kodeksu pracy w drugim orzeczenie z Ustawy o Transporcie Drogowym.
  • Oczywiście dochodzi koszt wymiany prawa jazdy na nowe, co w chwili obecnej wynosi koło 100 złotych, ale już mówi się o podwyżkach.

Końcową ofiarą jest zawsze kierowca, który zamiast jeździć łazi po urzędach i lekarzach do poprawki.

 

Nowi kierowcy, którzy chcą prawo jazdy kat. C, a potem jeździć ciężarówką,  muszą skończyć najpierw kursy na prawko później kwalifikacji wstępnej, a później po zdanych egzaminach otrzymać świadectwo kwalifikacji zawodowej.

 

Mają oni najdłuższą drogę bo kwalifikacja wstępna trwa od 140 godzin do nawet 280, co stanowi kilka miesięcy kursów dokształcających. Jest to wydatek kilku tysięcy złotych i parę miesięcy z życiorysu spędzonych w szkolnej ławce.

 

Czy warto ?

Jakie są płace kierowców ciężarówek, to każdy widzi. Ale być może coś się zmieni, a wszystkie te wydatki okażą się rozsądną inwestycją.

Niestety na przestrzeni lat widać, że praca kierowcy coraz więcej wiąże się z różną biurokratyczną mitręgą zamniast wożeniem towarów i przysłowiowym " siedzeniem za kółkiem".

Podziel się:


Napisz komentarz

Komentarz XML: RSS | Atom