Dr Kraśnicki Dariusz - badania na Prawo jazdy Kat. C D E taxi
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Świadectwo kwalifikacji Wrocław

Badania na Prawo jazdy Kat. C D E taxi tel: 601 775 123

Nasz gabinet

Dr Kraśnicki Dariusz

Wrocław, ul. Kmicica 3

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Potrzebujesz porady?

Jak dojechać?

Prawo jazdy od 16 lat

Prawo jazdy od 16 lat we Wrocławiu w szkole jazdy na Weigla 12

W zasadzie temat ten nie powinien być na tym blogu, ale ilość zapytań skłoniła mnie do napisania tego postu o kategorii B1

Wprowadzenie prawa jazdy kategorii B od 18 lat praktycznie wyeliminowało całą grupę młodszych kierowców z jeżdżenia samochodami. Osobiście oraz większość moich kolegów zrobiliśmy pierwsze prawko w wieku 16 lat i nikt nie widział w tym czegoś szczególnego.

  • W chwili obecnej prawo jazdy kat B1 [od 16 lat ] podlega znacznym ograniczeniom. Masa samochodu nie może przekroczyć 550 kg, co skutecznie ogranicza wybór auta do mercedesa Smart oraz Daihatsu Courore
  • Aby jeździć normalnymi autami trzeba później zdać egzamin praktyczny na kategorię B /teoria nie obowiązuje/.
  • Zgoda rodziców czy opiekunów jest warunkiem wstępnym do rozpoczęcia szkolenia B1
  • Cena kursu na B1 jest z reguły zbliżona lub nieco wyższa od kat B.

Pomimo tego jest wielu chętnych na prawo jazdy od 16 lat. Są to głównie młodzi pasjonaci motoryzacji, których rodzice nie mają problemów finansowych związanych z kosztem kursu oraz z późniejszym kupnem stosownego auta.

  • W trakcie kursu dla osób z poza Wrocławia problemem może być podwożenie 16-latka na zajęcia praktyczne i teoretyczne / Z tego powodu najlepszym okresem są wakacje, a szkolenie musi być wyjątkowo intensywne/.
  • Z obecnej analizy zdawalności B1 wynika, że jest ona najmniejszym problemem. Wysoka motywacja powoduje, że praktycznie wszyscy zdają za pierwszym razem /Trudno to nawet porównać do rankingów WORD na kat B - gdzie jest 35 % nawet w tej samej szkole i przy tych samych instruktorach/.

Szkoła na Weigla 12 we Wrocławiu ma bardzo duże doświadczenie w kształceniu 16 latków, włącznie ze zorganizowaniem czasu dla rodziców w trakcie zajęć ich dzieci.

  • sala komputerowa pozwala na korzystanie z internetu i można z Wrocławia wykonać swoje zaplanowane prace firmowe

Jak na razie wszystko wygląda nawet zbyt pięknie, aby było prawdziwe ale tak naprawdę jest !!

Możemy tylko zaprosić osoby od wieku 15 lat i 9 miesięcy do zastanowienia się, czy prawo jazdy B1 nie jest najlepszym prezentem urodzinowym w wieku 16 lat.

 

  • Prawo jazdy od 16 lat Wrocław /Legnica, Jelenia Góra, Strzegom, Zgorzelec, Środa Śląska, Trzebnica, Oleśnica, Kobierzyce, Bielany Wrocławskie, Głogów, Świdnica, Bolesławiec praz całe województwo dolnośląskie/.

 

Podziel się:


Napisz komentarz

Komentarz XML: RSS | Atom