Dr Kraśnicki Dariusz - badania na Prawo jazdy Kat. C D E taxi
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Świadectwo kwalifikacji Wrocław

Badania na Prawo jazdy Kat. C D E taxi tel: 601 775 123

Nasz gabinet

Dr Kraśnicki Dariusz

Wrocław, ul. Kmicica 3

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Potrzebujesz porady?

Jak dojechać?

Przychodnia Medycyny Pracy Wrocław Żernicka 215

Przychodnia Medycyny Pracy 54-510 Wrocław Żernicka 215 b, telefon 601 775 123 oraz Pracownia Psychologii Transportu 54-514 u. Kmicica 3 , faks 71 35 35 275

Lekarz uprawniony do badań kierowców Dariusz Kraśnicki.

 

Praca kierowcy jest nieustannie związana z wykonywaniem okresowych badań psychologicznych oraz lekarskich. Dla kandydatów wynikają one z Ustawy Kodeks drogowy i dotyczą badań na kurs prawa jazdy C, C+E, D, /ciężarówki, autobusy oraz przyczepy/

 

Natomiast już w trakcie kwalifikacji wstępnej musimy zrobić pełne psychotesty dla kierowców i badania lekarskie, wynikające z Ustawy o transporcie drogowym Są one robione zaraz po rozpoczęciu  kursu na prawo jazdy C, C+E, D i wystawiane są dwa dodatkowe orzeczenia, które są podstawą wydania prawa jazdy zawodowego z kodem 95.

 


Wyświetl większą mapę

Dodatkowo lekarz je wystawiający musi być uprawniony do badań kierowców jak i badań profilaktycznych wynikających z Kodeksu pracy. Oznacza to wystawienie orzeczenia z dwoma pieczątkami, tak aby jasne były wszystkie uprawnienia lekarza, który je wystawia.

 

Badania te dla kwalifikacji wstępnej mogą być zrobione w trakcie kursu na świadectwo kwalifikacji, natomiast dla szkolenia okresowego muszą być zrobione po kursie.

 

Oznacza to pewne problemy organizacyjne, ponieważ kursy rozpoczynają się w poniedziałek, trwają 35 godzin i kończą w piątek po południu. Rzadko która przychodnia medycyny pracy we Wrocławiu lub pracownia psychologii transportu urzęduje pod koniec tygodnia, w czasie dogodnym dla kierowców.

 

Po otrzymaniu obu orzeczeń oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu na świadectwo kwalifikacji zawodowej kierowca udaje się do wydziału komunikacji, gdzie po wypełnieniu wniosku, dołączenie jednego zdjęcia oraz wspomnianych dokumentów i opłaty, dostaje potwierdzenie o złożeniu wniosku na prawo jazdy kod 95.

 

Po około dwóch tygodniach prawo jazdy zostaje mu wydane przez urząd i może już spokojnie jeździć po całej Europie z wbitym unijnym kodem 95. Prawo jazdy jest ważne 5 lat dla kierowców do 60 roku życia oraz 2,5 roku czyli trzdzieści miesięcy po sześćdziesiątce.

 

Jeżeli chodzi o sprawne wykonanie psychotestów dla kierowców oraz badań lekarskich, to wiodące Ośrodki Szkolenia ze strefy egzaminacyjnej współpracują z Przychodnią Medycyny Pracy dr Kraśnicki Dariusz 54-510 Wroclaw ulica Żernicka 215 b oraz Pracownią Psychotestów 54-514 Wrocław ul. Kmicica 3 , tel 601 775 123 , faks 71 35 39 275

 

W przypadku grup zorganizowanych i po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym są możliwe różne dogodne terminy, w tym zaraz po ukończonym szkoleniu w piątki po południu.

 

Doktor Kraśnicki Dariusz zaprasza wszystkich chętnych na wykonanie testów psychologicznych dla kierowców oraz obowiązkowych badań lekarskich do transportu drogowego. Oba niezbędne orzeczenia sa wydawane zaraz po przeprowadzeniu badań i już następnego dnia roboczego, można się udać do miejscowego wydziału komunikacji, aby dokonać wymiany prawka.

 

  • Również możliwa rejestracja internetowa.

Podziel się:


Napisz komentarz

Komentarz XML: RSS | Atom