Dr Kraśnicki Dariusz - badania na Prawo jazdy Kat. C D E taxi
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Świadectwo kwalifikacji Wrocław

Badania na Prawo jazdy Kat. C D E taxi tel: 601 775 123

Nasz gabinet

Dr Kraśnicki Dariusz

Wrocław, ul. Kmicica 3

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

lub tel. 601 775 123

Potrzebujesz porady?

Jak dojechać?

Świadectwo kwalifikacji

Świadectwo kwalifikacji Wrocław / Opole od początku wprowadzenia nowych zasad stało się problemem dla kierowców autobusów z prawkiem po 10 września 2008 r. Nikt nie był przygotowany na tak drastyczne zmiany w szkoleniu. - Złoto dla zuchwałych !!

 

Stary kurs na przewóz osób /70 godzin/ został zastąpiony świadectwem kwalifikacji zawodowej wstępnej /280 godzin/.

 

 

 

Do końca nikt nie wierzył w tak na siłę zrobiony program szkolenia.Z prostego wyliczenia 280 h/7 godzin dziennie = 40 dni roboczych szkolenia = 2 miesiące.

 

Na lodzie zostali kierowcy autobusów, którzy [z różnych względów] nie zdali egzaminu na prawo jazdy kategorii D do 10 września 2008 . Szczególnie, jeżeli nie zdali za pierwszym razem, a kurs był robiony na styk.

 

Program szkolenia jest szczegółowo opisany w Dz U z 2008 r. Nr 124 poz. 805 i tam zainteresowani kierowcy mogą zasięgnąć szczegółowej informacji.Zdecydowaną nowością są 4 godziny jazdy w warunkach specjalnych - do przeprowadzenia jedynie w upoważnionych ośrodkach [z reguły na bazie starych lotnisk wojskowych]. O symulatorach nie słyszałem.

 

Miejsce przeznaczone do wykonywania zajęć praktycznych ośrodka doskonalenia techniki jazdy zostało określone w ZAŁĄCZNIKU Nr 1 do Dz U z 2008 r. Nr 77 poz. 458

  • plac manewrowy
  • płyta poślizgowej stanowiącej co najmniej wycinek pierścienia o kącie rozwarcia nie mniejszym niż 120 stopni,
  • co najmniej jedna płyta poślizgowa prostokątna oraz tor szkoleniowy.
  • Do tego dochodzi wyposażenie dydaktyczne, sala szkoleniowa oraz lokal do obsługi kierowców.

Wrocław nie posiada takiego ośrodka, więc kierowcy wożeni są do sąsiednich województw.

Jak na razie jeden ośrodek we Wrocławiu wykonuje już kursy świadectwa kwalifikacji zawodowej a inne się do tego przymierzają.

 

Świadectwo kwalifikacji Wrocław /czy inne miasta Dolnego Śląska a nawet Opole/ są już jednak przeprowadzane. Problemem jest wysoki koszt kursów, ale jest stopniowo obniżany w miarę napływu chętnych.

  • Swiadectwo Kwalifikacji we Wrocławiu zapisy  2013r
  • Na koniec zachęcam nowych kierowców autobusów do zapisów na nowe świadectwo kwalifikacji / na razie cena promocyjna w stosunku do poprzedniego szkolenia/.

Świadectwo kwalifikacji Wrocław Kwalifikacja wstępna uzupełniająca kierowców

Nie zanosi się na jakiekolwiek skrócenie kursów kwalifikacji wstępnej kierowców autobusów. Kierowcy, którzy planują kurs na kategorię C mają jeszcze szansę do 10 września 2009 r, aby zrobić wszystko na starych w miarę normalnych zasadach!!

 

  • Nowe kursy do świadectwa to około 6 tysięcy złotych dodatkowo. Jeżeli masz dużo czasu i pieniędzy to ta oferta jest  dla Ciebie.
  • Ośrodek w Strefie Egzaminacyjnej WORD we Wrocławiu oferuje jednak opcję na świadectwo z dofinansowaniem przez środki unijne.
  • Może to zaprocentować w ten sposób, że nieuchronne będą braki kierowców autobusów za parę lat i może w końcu wzrośnie prestiż i płace dla tego zawodu związanego z wysoką odpowiedzialnością za przewóz osób !!

Świadectwo kwalifikacji w Kursancie Wrocław. Również jazdy szkoleniowe na symulatorze Firmy Cargo.

Podziel się:


Napisz komentarz

Komentarz XML: RSS | Atom